Z życia szkoły

Styczeń i luty - krótkie podsumowanie tego co działo się w szkole

 • W styczniu natchnienia do działania dostarczały niektórym zimowe lekcje wychowania fizycznego i pokazy instruktorów sztuk walki w szkole.

 • Uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w różnych zajęciach poza terenem szkoły, takich jak pokazy chemiczne (1b i 2b), czy  uroczystości związane ze 153-cią rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego (2b).

 • Zespół trenerów i ekspertów programu Kluby Sportowe Orange odwiedził nas i nadzorował wykonanie  zadań eliminacyjnych, wśród nich m.in. jak najdłuższe utrzymanie równowagi na fasolkach fitness, czy wymiana piłek koszykowych po koźle pomiędzy zawodnikami, którzy muszą utrzymać się na deskach trickboardowych. Trzymamy kciuki za naszą drużynę.

 • W dniu 4.02.2016 r. w naszej szkole odbył się turniej zawodoznawczy dla uczniów szkół podstawowych. Sześć zespołów rywalizowało i bawiło się znakomicie! Młodzież otrzymała dyplomy oraz upominki za udział w turnieju.

 • Następnego dnia w ramach organizacji Dni Doradztwa Zawodowego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu Łodzi, które kształcą młodzież w technikach i szkołach zawodowych. Gimnazjaliści z zaproszonych szkół (3, 10, 26, 36) mieli szansę uczestniczyć w warsztatach z zakresu orientacji zawodowej oraz porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej, Wicedyrektor PUP, Kierownik Ośrodka Doradztwa Zawodowego w ŁCDNiKP. Wydarzenie to było również promowane przez telewizję TVP 3 Łódź, Toya i Radio Esk

 • 9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.  DBI w naszej szkole to lekcje informatyki, e-lekcje, kursy e-learningowe, prezentacje w „chmurze”, warsztaty po lekcjach. Zajęcia te trwały od początku lutego do ferii.  Na podsumowanie akcji powstała wystawa prac i plakatów na korytarzu szkolnym.

 • W lutym odbyło się podsumowanie IV edycji Ogólnołódzkiego Konkursu „Kartka Bożonarodzeniowa”. Gościliśmy laureatów i finalistów z dziesięciu szkół.

 • Przed feriami w piątek odbyły się u nas Jagiellonalia czyli Święto Szkoły. Sześć sal zamieniło się w średniowieczne pomieszczenia, gdzie drużyny z zaproszonych szkół i nasi uczniowie rozwiązywali zadania, tocząc średniowieczne potyczki.
  Po południu i w sobotę wszyscy chętni mogli zwiedzić naszą szkołę.

 • A teraz to co lubią najbardziej uczniowie w lutym - ferie