"To jest ważne"

24 marca odbyły się pierwszy zajęcia z uczniami gimnazjów w ramach konkursu „To jest ważne”. Reprezentowali nas przedstawiciele z klasy 1 A, 1 B i 2 A. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o różnych rodzajach zagrożeń w lesie i w budynku. Poznali praktyczne rady na co zwracać uwagę w terenie zalesionym i w co wyposażyć się idąc do lasu. Przedstawiciele służb mundurowych mówili o terroryzmie. Film instruktażowy „Aktywny strzelec” był wstępem do omówienia sygnałów ostrzegających o niebezpieczeństwie i sposobach postępowania w razie zagrożenia.  Były też ciekawe prezentacje i spotkania z osobami pracującymi w ratownictwie specjalistycznym.  

Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych do udziału w konkursie

 „To jest ważne”

To pierwszy tego typu konkurs z zakresu bezpieczeństwa z zastosowaniem aplikacji webowej– gry komputerowej z wykorzystaniem komputerów PC z systemem operacyjnym MS Windows i urządzeń mobilnych pod kontrolą systemu operacyjnego Android z dostępem do usług sieciowych www. Po kody dostępu zgłaszajcie się do nauczyciela informatyki.

20170324_115755640x361.jpg20170324_110548640x361.jpg