The Beit Project

 The Beit Project - podsumowanie


Uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym projekcie The Beit. Partnerami projektu są szkoły z Brukseli, Barcelony, Marsylii i Londynu. W gronie siedmiu łódzkich szkół, które brały udział w tym projekcie znalazło się Gimnazjum nr 5. Celem projektu jest kształtowanie postawy otwartości i tolerancji, wrażliwości na problemy społeczne. Uczniowie budowali beity, czyli drewniane konstrukcje symbolizujące wspólne domy. Brali udział w warsztatach, szukali śladów historii w rejonie Rynku Starego Miasta i Parku Staromiejskiego. Wreszcie pracowali z kamerą nagrywając wywiady z mieszkańcami Łodzi. Ich zadaniem było również samodzielne zmontowanie filmów na platformie Wevideo. 

Doceniają nasze filmy 
Uczennice naszej szkoły znalazły się wśród laureatów konkursu na najlepszy film wykonany w ramach projektu The Beit Łódź 2016 . Uroczysta gala podsumowania projektu oraz konkursu odbyła się w Centrum Dialogu im.Marka Edelmana. 
I my tam byliśmy.

pp1640x429.jpg