Październikowe wydarzenia cz.2

Październik obfitował u nas w jesienne spacery i wycieczki:

2b była na wycieczce w parku linowym w Zgierzu.

Uczniowie klasa 1b i 2b  uczestniczyli w „Jesiennym spacerze społeczności nie tylko czternastki” w Łagiewnikach.

Klasa 3b to zdobywcy czerwonego, najbardziej niebezpieczny szlaku w parku linowym.

W fascynującej podróży patriotyczno-historycznej uczestniczyła klasy 1b zwiedzając Skansen Pojazdów Wojskowych w Boczkach.

Wycieczka integracyjna klasy 1a i 1b do Kłóbki, obfitowała w kłucie żelaza, wyciskanie oleju, a niektórzy dowiedzieli się co to znaczy "klęczeć na grochu" czy "zakładać ośle uszy".

Klasa 3b zmagała się z kulami w kręgielni.

Uczniowie klasy 1b i 2b  wzięli udział w spotkaniu ze znanymi sportowcami, wśród których była absolwentka naszej szkoły - Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Odbyło się to w ramach programu „Hyde Park"  pod patronatem Urzędu Miasta Łodzi.

W pozaszkolnych warsztatach z zajęć technicznych uczestniczyli uczniowie klasy 3a. Obróbka drewna, obsługa tokarki to zadania, które wykonywali nasi gimnazjaliści. Potem było badanie predyspozycji zawodowych, w czym pomagała im pani Emila Gralewska, doradca zawodowy z ŁCDNiKP.

Przed pierwszym listopada nasi uczniowie porządkowali zabytkowe nagrobki na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej.  Uczestniczymy każdego roku w tej akcji, która odbywa się w ramach wolontariatu na rzecz ratowania najcenniejszych zabytków najstarszej łódzkiej metropolii.

Pani Florczak i Pani Barańska wraz z wolontariuszami z naszej szkoły kwestowali na rzecz ratowania najcenniejszych zabytków najstarszej łódzkiej nekropolii na Starym Cmentarzu.


null

.....................................................................................................

Był to także pracowity miesiąc Samorządu Uczniowskiego, który organizował
apele, konkursy i dyskotekę.
 

Samorząd rozdał pierwsze bonusy podczas październikowego apelu. Uczniowie o 100% frekwencji i braku spóźnień otrzymali w nagrodę jednorazowe bonusy o wartości równej byciu wylosowanym jako „szczęśliwy numerek” - do wykorzystania kiedy będą chcieli.

Odbyła się pierwsza dyskoteka! Zdaniem Samorządu Uczniowskiego „Każdy doskonale się bawił. :))) Leciała różnorodna muzyka m.in. dyskotekowe remixy, wolne kawałki, zawsze lubiane disco polo i NOWOŚĆ w tym roku rosyjskie bity”.

Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym "Widok z mojego okna. Cztery pory roku - jesień."  - to równiej inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie informacje o konkursie u przewodniczącej (Yelena z 3 A)

Święto Halloween było okazją dla Samorządu do zorganizowania wyjścia na przerażającą noc horrorów do kina pod opieką Pana Stańczaka i Pani Florczak.

Zdjęcia można oglądać w galerii.

Zapraszamy