Październik w szkole

Początek października, to zajęcia integracyjne dla klas pierwszych. Pierwszoklasiści  byli na wycieczce integracyjnej w Wiączyniu Dolnym w stadninie koni Zbyszko. Następnego dnia na terenie szkoły, walczyli w turnieju integracyjnym.
wi2640x360.jpg

Ten miesiąc można też nazwać, miesiącem akcji i projektów, organizowanych na terenie szkoły. A wśród nich:

 • XIV Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, gdzie otrzymaliśmy certyfikat „Szkoła Przyjazna uczniom z dysleksją”
  dys1640x429.jpg

 • Europejski Tydzień Kodowania

 • „Co dalej gimnazjalisto?” – projekt skierowaną do uczniów klas trzecich

A oto w wielkim skrócie inne wydarzenia w tym miesiącu:

 • Prowadziliśmy akcje jako wolontariusze. Tym razem za Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

 • Odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Elektorem reprezentującym Gimnazjum nr 5 w Łodzi, została Weronika z klasy 3 B.

  W składzie Młodzieżowej Rady Miejskiej VI kadencji znalazły się jako nowi członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi Oliwii i Karolinie z klasy 3 B.
  wyb1640x360.jpg

 • The Beit Project- taki był tytuł spotkania grupy uczniów z naszej szkoły, którzy stali się detektywami historii, poszukującymi śladów, jakie przeszłość zostawiła w przestrzeni miejskiej. Razem z nowymi przyjaciółmi z Gimnazjum nr 18 tworzyli ekipy filmowe i pracowali wspólnie nad stworzeniem reportażu. Duża porcja wiedzy, świetna zabawa mimo fatalnej pogody.

 • W piątek 14.10.2016 odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor Krzysztof Gąsiorek przypomniał nieco historii dotyczącej tego święta. Następnie przekazał nagrody dyrektora za szczególne osiągnięcia wyróżniającym się pracownikom pedagogicznym, administracyjnym i obsługi. Oczywiście najważniejszym momentem dnia było odebranie uroczystej przysięgiuczniów klas pierwszych.
  dn2640x360.jpg

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom, babciom, dziadkom i opiekunom za wszystkie związane z Dniem Nauczyciela podziękowania za nasz trud dydaktyczno-wychowawczy i za wszelkie życzenia, kwiatki i słodkości. Wasze miłe słowa dają zapał do dalszej pracy.

 • Młodzież naszej szkoły, wzięła udział w obchodach 102 ROCZNICY ŁÓDZKIEGO PAŹDZIERNIKA LEGIONOWEGO dla upamiętnienia czynu zbrojnego polskiej młodzieży harcerskiej, strzeleckiej, studenckiej, szkolnej, robotniczej, rzemieślniczej i wiejskiej.
  obch1640x359.jpg

 • Chętni uczniowie pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w pokazie w planetarium w EC1. Spotkali się oko w oko z wielkim obłokiem molekularnym, z którego narodził się Układ Słoneczny. Obejrzeli z bliska powierzchnię Słońca i wybrali się w podróż po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego, sięgając do jego odległych granic.

 • Odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka dla naszych uczniów. Zdaniem uczestników „Było bardzo fajnie. Można było się wyszaleć. Królem Parkietu Adrian, chociaż Krzysiek i Kuba też nieźle wywijali…”
  dysk1640x360.jpg

 • Odbył się raj pieszy, który rozpoczął się od odwiedzin słynnej fontanny pod Teatrem Wielkim, później autobusem uczestnicy dotarli na miejsce zbiórki. Mapa i opis trasy w dłoń i wyposażeni w ciastka i termosy z herbatą ruszyli na szlak.

 • Zakończyła się I runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Sześcioro uczniów z naszej szkoły znalazło się w pierwszej dwudziestce.

 • Chętni uczniowie wraz z nauczycielami byli na pokazie fimu "Wołyń". 
 • I na koniec wystawa prac uczniów w naszej szkole.
  20161027_111212640x384.jpg20161027_113701640x384.jpg20161027_122911640x384.jpg