Maj w szkole

Maj w telegraficznym skrócie

 • 8 maja 2b na zajęciach z Paniami z fabryki nici Ariadna poznawała tajniki Kumihimo czyli japońskiej techniki wyplatania sznurków przy pomocy specjalnego dysku. Uczniowie tworzyli w miłej atmosferze bransoletki;

 • Uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panią Grażyną Bąkiewicz – łódzką pisarką, która, pisze, o nastolatkach, o prawdziwych problemach i radościach;
  pisarka3640x360_1.jpg

 • W drugą sobotę maja, chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce rowerowej pod opieką p. Stańczaka. Jak stwierdzili „Ruch na świeżym powietrzu, śmiganie po leśnych ścieżkach, kanapka zjedzona na pieńku, przebita opona, śpiew ptaków, promienie słońca - kolejny udany sobotni poranek i przedpołudnie”;

 • 05.2017r., odbył się w naszej szkole Turniej zawodoznawczy dla klas trzecich. Uczniowie zmierzyli się z konkurencjami związanymi z tematem orientacji zawodowej. W jury zasiadała p. Ewa Koper, doradca zawodowy z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, która na co dzień wspiera naszych uczniów w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej;
  tz2640x480.jpg

 • W tym roku piszący dyslektycy spotkali się w naszej szkolepo raz 13 w finale Konkursu dla Uczniów z Dysleksją „I Ty możesz zostać Andersenem”, a czas ubarwiły im swoimi opowieściami śpiewająca łódzka aktorka – Agnieszka Greinert oraz kustosz Muzeum Archeologiczno – Etnograficznego dr Aldona Plucińska;
  134640x480.jpg

 • Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w cyklicznych warsztatach z zajęć technicznych organizowanych przez ŁCDNiKP. Zajęcia odbyły się w Pracowni Edukacji Przedzawodowej;
  20170519_095304640x361.jpg

 • Klasa 1 A wzięła udział w Rajdzie Bałuckim Szlakiem Dialogu i Pamięci. Odwiedziliśmy miejsca związane z martyrologią Polaków, Żydów oraz Romów w Łodzi;
  kat1640x360.jpg

 • W ostatni poniedziałek maja odbył się Turniej dla klas trzecich „Zawsze bezpiecznie”. Jest to cykliczna impreza, na której drużyny prezentują swoją wiedze z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i wychowania komunikacyjnego.
  t9640x359.jpg