Kwiecień w szkole

W telegraficznym skrócie

 • Najważniejszym wydarzeniem były oczywiście egzaminy gimnazjalne, które odbyły się w dniach 19-21 kwietnia. Po trzech latach nauki, uczniowie przystąpili do egzaminu, który ma sprawdzić ich wiedzę i umiejętności. I mimo, że egzaminu nie można nie zdać, to jednak wyniki mają znaczący wpływ na wybór dalszej drogi kształceni i dostania się do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.

 • 5 kwietnia pięcioro uczniów klasy 2b wzięło udział w lekcji pamięci przy Pomniku Katyńskim w Łodzi. W lekcji tej wzięli również udział synowie i wnukowie polskich oficerów zamordowanych w Związku Sowieckim w 1940 r.
  kat1640x360.jpg

 • Chętni uczniowie z klasy 2B i 1A  w dniu  11 kwietnia byli na zajęciach  w  Parku Trampolin.

 • Wolontariusze z naszej szkoły pomagali w pakowaniu pakietów startowych i zabezpieczali trasę maratonu DOZ, który odbył się w dniu 23 kwietnia.
  doz1640x360.jpg

 • Na terenie szkoły odbyły się zajęcia z profilaktyki uzależnień dla uczniów klas 2A i 3A. Warsztaty prowadzone były przez Fundację Słonie na Balkonie.

 • Świętowaliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Wraz z innymi książkożercami na terenie Parku im. H. Sienkiewicza promowaliśmy czytelnictwo, wzięliśmy udział w akcji bookcrossingu, czyli wymienialiśmy się z innymi książkami … i udzieliliśmy wywiadu telewizji łódzkiej! Kto czyta – nie błądzi!!!

  mol1640x360.jpg

 • Uczniowie klasy 2 A uczestniczyli w festiwalu zawodów - unikatowym wydarzeniu w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego, które odbyło się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a uczniowie i uczennice klasy 2b wzięli udział w wycieczce o charakterze zawodoznawczym w fabryce nici Ariadna.

 • Kilka fotek z wywijającymi żwawo salta, fikołki, przewrotki, hopki i koziołki
  uczniami i uczennicami PG5 prosto z klubu "Saltos".
  fikol1640x480.jpg fiko3640x480.jpg
  fiko4640x480.jpg

 • Informujemy, że nasze gimnazjum włączyło się do cennej akcji pomocy Łódzkiej Fundacji Gajusz wspomagającej najmłodsze i najbardziej chore dzieci. Akcja polega na zbiórce ubrań, zasłon, pościeli, obrusów, butów, biżuterii, z której już Państwo nie korzystacie a są one w dobrym stanie i mogą posłużyć innym.
  2 zł za każdy kilogram przekazywane jest na konto Fundacji. Liczymy na udaną współpracę.

  Dziękujemy tym, którzy już włączyli się do akcji.
  Rada pedagogiczna Gimnazjum nr 5