Grudniowe wydarzenia

Grudzień zaczęliśmy projektami, apelem mikołajkowym, akcjami charytatywnymi i zimowym rajdem, a zakończyliśmy jasełkami i wigiliami klasowymi. Oto w skrócie wydarzenia:

 • Rajd Mikołajkowy 2015
  odbywał się we wspaniałej atmosferze i miłym towarzystwie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr14 i Szkoły Podstawowej nr 111, których serdecznie pozdrawiamy. Jak opisują uczestnicy „Piękna pogoda, najlepsze towarzystwo, czytanie mapy, trochę historii, Mikołaj, kiełbaski, eleganckie znaczki rajdowe, kaczki, lasy pełne dobrej atmosfery i śmiechu wesołych ludków w czapkach Mikołaja, lizaki, miłe reakcje w autobusie :)))” – to „bezcenne wspomnienia”.
 • "Łódź kontra choroby wątroby"
  Weź udział w projekcie zadbaj o swoje zdrowie
   https://youtu.be/9W3ouSi61zg

  Dla naszych uczniów w ramach akcji "Łódź kontra choroby wątroby", odbyły się warsztaty z psychologiem i dietetykiem. Projekt realizowany jest w ramach programu „Ograniczania społecznych nierówności w zdrowiu”. Więcej na temat projektu można dowiedzieć się na stronie : http://www.zdrowawatroba.uml.lodz.pl/serwis/o-projekcie.html
 • Mikołajkowy apel
  na którym Samorząd Uczniowski przypominał o zbieraniu grosików i innych monet na Domy Dziecka, starych kluczy na złom dla wsparcia dzieci w śpiączce pod opieką fundacji Budzik, oraz o zbieraniu darów ze schroniska dla zwierząt. Były "bonusy" za wzorową frekwencję w listopadzie i oczywiście odwiedził nas też Mikołaj z prezentami.
 • „Najpiękniejszy Stroik Świąteczny i Szopka Bożonarodzeniowa 2015”
  Tradycją w naszej szkole jest organizowanie konkursu na stroik świąteczny i szopkę. Została zorganizowana wystawa prac uczniów. Stroiki były tradycyjne i formie różnych ozdób świątecznych. Komisja konkursowa w skład której weszli nauczyciele, dyrekcja i pracownicy szkoły, przewodniczący samorządów klasowych, przyznała dwa pierwsze miejsca w kategorii „Stroik Świąteczny” i kilka wyróżnień. I miejsce otrzymała: choinka wykonana z plastikowych łyżeczek jednorazowych, której autorką jest Ola z 3B oraz aniołek z papieru toaletowego, wykonany przez Yelene z 3A.  W kategorii „Szopka Bożonarodzeniowa” I miejsce zajęła praca Klaudii z 3A, a drugie z niewielką różnicą głosów, praca Agnieszki z 3B.
 • Ogólnołódzkiego Konkursu "Jak być szczęśliwym w rodzinie"
  W kategorii praca plastyczna II miejsce zdobyła Wiktoria Lindner z klasy 1B, a III miejsce zdobyła Klaudia Kubś z klasy 1B. Konkurs był organizowany pod patronatem WODN w Szkole Podstawowej nr 14 w Łodzi. Jeszcze raz gratulujemy laureatkom.
 • Jasełka i wigilie klasowe
  Ostatni apel w tym roku szkolnym połączony był z Jasełkami. Pod opieką pani Tobiasz uczniowie z humorem zaprezentowali występy jasełkowe. Były śpiewane kolędy i miła przedświąteczna atmosfera. We wtorek spotkaliśmy się w swoich klasach na wigiliach. Zdjęcia i filmiki z tych wydarzeń można obejrzeć na naszym fc.

20151215_115743640x361.jpg  Do zobaczenia w 2016 roku.