Czerwcowe wydarzenia

 • Z okazji Dnia Dziecka rozdawaliśmy nagrody i dyplomy, bawiliśmy się w różne gry: "Do kogo to należy", "Kto to napisał", "Baby quiz", "Kalambury" i objadaliśmy się słodyczami - było super!.
  Klasa 2 b spędziła ten czas w Parku Linowym w Arturówku, największą atrakcją był zjazd nad taflą stawów, a później pizza dla każdego.
  W tym dniu uczniów z klasy 1a można było spotkać na gokartach, potem na lodach.
 • Dzień Dziecka w Łodzi to nie tylko zabawa, to także dzień pamięci o dzieciach, które w czasie II wojny światowej straciły życie w Obozie Hitlerowskim dla Dzieci przy ulicy Przemysłowej. Poznaliśmy jego poruszającą historię i oddaliśmy hołd pomordowanym pod Pomnikiem Pękniętego Serca Matki - „…Dziś dajemy Wam pamięć…”
 • Dzień 3 czerwca ogłosiliśmy Dniem Kultury Języka Polskiego! Wraz z Zespołem Szkół Gastronomicznych przeprowadziliśmy warsztaty językowe i spotkaliśmy się z dziennikarką Polskiego Radia – p. Teresą Drozdą.
 • 4 czerwca drużyna naszego gimnazjum, reprezentowana przez trzy świetne dziewczyny (Weronikę , Aleksandrę z klasy 3b i Karolinę z klasy 2b), brała udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Działam Bezpiecznie w Bydgoszczy. Nasze dzielne ratowniczki otrzymały nagrodę Komendanta Policji miasta Bydgoszcz, brawa dla dziewczyn.!!!
 • Kilka dni później naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów (Adrian z 1b i Kuba 2b) na Międzyszkolnym Turnieju Scrabble, gdzie na słowa walczyli z przeciwnikami z całej Łodzi. Turniej odbył się w Gimnazjum nr 21.
 • Książki są fajne - braliśmy udział w próbie bicia rekordu ilości czytających równocześnie osób. Część z nas wertowała książki w naszym gimnazjum, a część, połączyła siły z uczniami z zaprzyjaźnionych z nami szkół podstawowych i z innych gimnazjów w parku im. H. Sienkiewicza
  ck2640x388.jpg
 • Szkolne Euro 2016 - to nasz międzyklasowym turniej w piłkę nożną. Nie tylko kibicowaliśmy naszej drużynie narodowej, ale sami rozgrywaliśmy miecze. Naszym mistrzem na Szkolnym Euro 2016 została drużyna klasy 2 B. Gratulujemy!!!
  eu3640x359.jpg
 • Bal trzecioklasistów, który odbył się w murach szkoły, był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. Uczniowie przygotowali część artystyczna i poczęstunek dla zaproszonych gości, a potem odbyła się dyskoteka dla młodzież.
  20160613_173042640x361.jpg
 • Słowa i czyny - nie ma odpowiednio wielkich słów by oddać dumę z tego jak wspaniali są uczniowie i uczennice z Gimnazjum nr 5. Bardzo dziękujemy w imieniu zmagającego się z mukowiscydozą ucznia (naszego absolwenta) wszystkim tym którzy mu pomogli. Jego była super klasa sama zebrała 1500 zł, a w sumie udało się zebrać na wymarzonego przez niego dobrego laptopa. Razem tworzymy małe cudy!
 • 14 czerwca 2016 w Muzeum Miasta Łodzi odbyła się XXX-ta uroczysta gala Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji. Było to wielkie święto łódzkiej oświaty. Nasze szkoła już po raz czwarty otrzymało tytuł Lidera Doradztwa Zawodowego, a Yelena Gritsyuta (uczennica trzeciej klasy) tytuł Talentu Uczniowskiego.
  innowator2.jpg
 • Wycieczki, wycieczki i jeszcze raz wycieczki. Czerwiec obfitował w wycieczki, rajdy i różne wyjścia klas poza teren szkoły. Uczniowie klas 1a, 2a, 3b i 3a wybrali się do Afrykarium we wrocławskim ZOO, a klasa 2b na tor Lemans, gdzie jeździła na gokardach. Potem były wycieczki trzydniowe klasy 1b i 2b oraz 3a. A dla wszystkich chętnych nocny rajd do Kolumny z kilkoma odciskami na mecie w Lutomiersku.
 • Otrzymaliśmy kolejny certyfikat dla Gimnazjum nr 5 za udział w projekcie edukacji patriotycznej
 • Zakończyliśmy kolejny rok szkolny 2015/2016, żegnamy trzecioklasistów, a wszystkim życzymy udanych wakacji. 

  zr1640x360.jpg