Chcesz zostać uczniem klasy sportowej?

Nie musisz być mistrzem ani zawodowcem – wystarczy, że kochasz sport, lubisz rywalizację, pragniesz pokonać swoje słabości i spełniać marzenia, jesteś gotowy na systematyczny trening z rówieśnikami dla których pasją jest sport.


Z dniem 1 września 2016 r. przy współpracy z MKS Łodzianka i CHKS Łódź w naszym gimnazjum zostanie utworzona klasa sportowa o specjalności piłka nożna

dla chłopców z rocznika 2003.

 

Szkoła dysponuje odpowiednią bazą treningową i niezbędnym sprzętem sportowym. Ukierunkowany program szkolenia sportowego ma na celu ujawnienie predyspozycji i uzdolnień uczniów w w/w dyscyplinie sportu. Przewidywany wymiar zajęć sportowych wynosi 10 godzin tygodniowo.


W ramach tych godzin realizowane będą obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego
(4 godziny tygodniowo) przewidziane w ramowym planie nauczania dla gimnazjum i równolegle program szkolenia sportowego (6 godzin tygodniowo).


Dyrekcja szkoły i kadra pedagogiczna stworzy uczniom klasy sportowej najlepsze warunki umożliwiające łączenie zajęć sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych.


Do klasy sportowej zostanie przeprowadzony sprawnościowy test kwalifikacyjny. Data testu podana będzie w późniejszym terminie na stronie szkoły.


Zapraszamy uczniów i ich rodziców do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.